Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg plastyki pochwy. Dzięki niemu można poprawić kształt pochwy i ją po prostu uatrakcyjnić. Dodatkowo, po takim zabiegu kobieta może odczuwać znacznie większą przyjemność z seksu. Jednak przez udaniem się do odpowiedniego gabinetu, warto lepiej zapoznać się z waginoplastyką. Jak przygotować się więc do takiego zabiegu?

stones-944149_1920

Na początku dana pacjentka powinna sprawdzić, czy może w ogóle zdecydować się na taki zabieg. Jednym z przeciwwskazań jest planowana z bliskim czasie ciąża. Jednak kobiety, które przeszły już przez poród naturalny, spokojnie mogą wybrać się na taki zabieg. Kolejnym przeciwwskazaniem mogą być przebyte nowotwory, kiepski stan zdrowia lub inne dolegliwości. Przed całym zabiegiem najlepiej więc wykonać szereg, różnorodnych badań. Każdy ginekolog może zlecić ich wykonanie. Do takich badań będzie należeć m.in. badanie krwi, badanie moczu i EKG. Po takich badaniach lekarz stwierdzi, czy pacjentka może zdecydować się na dany zabieg i czy będzie to bezpieczne dla jej zdrowia.

Warto również lepiej zapoznać się z przebiegiem całego zabiegu, w którym będziemy brać udział. Plastyka pochwy trwa zwykle od 30 do 90 minut. Zwykle wykonuje się ją pod całkowitym znieczuleniem pacjentki, dlatego zabieg jest zupełnie bezbolesny. Lekarz podczas operacji usuwa nadmiar tkanki, a później zszywa mięśnie pochwy i jej śluzówkę. Po takim zabiegu pacjentka musi zwykle zostać jeszcze przez dobę w danej klinice. To pozwala jej odpocząć i zregenerować siły. A później, po powrocie do domu, pacjentka musi przejść przez okres rekonwalescencji. Zazwyczaj trwa on dwa miesiące. Przez ten czas należy unikać wszelkich stosunków seksualnych. Dopiero po dwóch miesiącach można spokojnie do nich powrócić. Wtedy następuje zwykle również wizyta kontrolna. Podczas niej lekarz stwierdza, czy plastyka pochwy przeszła prawidłowo i bezpiecznie. Zaleca również pacjentce odpowiednią pielęgnację i higienę. A dzięki temu dana kobieta może już spokojnie wrócić do normalnego życia.